Tüm Yazılar

Uyarı ve Tavsiyeler
09 May

Uyarı ve Tavsiyeler

Fotokopi makinenizin taşınması gerektiğinde gerekli önlemlerin alınması için bir Rüya Büro Makinaları Yetkili Servis noktasını arayınız.

Periyodik bakımlar;  garanti süresince ve sonrasında bakım anlaşması yaptığınız takdirde Rüya Büro Makinaları Yetkili Servisleri  tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Rüya Büro Makinaları Yetkili Servis noktaları dışında bakım için hiç bir yetkili servis yoktur.

Koliden çıkarıldıktan sonra fotokopi makinenizin çalışması için birtakım montaj işlemleri gerekmektedir. Montaj ancak Rüya Büro Makinaları Yetkili Servis teknisyenleri tarafından yapılabilir.

fotokopi makinesi ve yazıcı yedek parça ve sarf malzemelerinin ithalatı sadece Rüya Büro Makinaları tarafından yapılmaktadır. Satış sonrası teknik servis hizmetleri de Rüya Büro Makinaları Yetkili Servislerinin eğitimli, tecrübeli teknisyenleri tarafından verilmektedir.

Fotokopi makinesi, yazıcı ekipmanına Rüya Büro Makinaları Yetkili Servisleri dışındaki kişilerin müdahalesine izin vermeyiniz. fotokopi, yazıcı ürünleri büyük bir yatırımdır. Ehil olmayan kişilerin kurcalaması cihaza büyük zarar verebilir.

Fotokopi makinesi ve yazıcılarda orijinal ve Rüya Büro Makinaları Yetkili Satış ve Servis noktalarından satın aldığınız sarf malzeme ve yedek parçayı kullanınız. Fotokopi makinenizi kullandığınız sürece gereksinim duyacağınız kağıt gibi malzemeler için de Rüya Büro Makinaları Yetkili Satış ve Servis noktalarından alınmış olanları tercih ediniz. Piyasada daha ucuz fiyatlarla bulunabilen malzemeler belki ilk anda size faydalı ve ekonomik görülebilir. Bu gibi malzemeler size orijinal olarak sunulsa da gerçekte yurt dışında, uzun süre stoklarda veya başka bir ülke gümrüklerinde beklemiş, evsafını kaybetmiş veya eksik gramajlı malzemeler olabilir. Bu malzemelerin kullanılması çok kısa bir süre sonra fotokopi makinenizde büyük zaman ve para kaybına neden olacaktır. Rüya Büro Makinaları Yetkili Satış ve Servis noktaları dışındaki firmalardan temin edilen fason malzemenin fotokopi makinenizin çok önemli hayati parçalarında yapabileceği zarar ve aşındırmalar zamanla fotokopi makinenizin değişmesine kadar gidebilir. Ayrıca teknik servis ihtiyacını artıracağından garantinizin veya bakım sözleşmenizin sona ermesine sebep olabilir. Fotokopi makinenizden uzun seneler sorunsuz sonuç alabilmeniz için Rüya Büro Makinaları Yetkili Satış ve Servis noktalarının önerdiği orijinal malzeme dışında malzeme kullanmayınız.

Fotokopi makinesini terazide olmayan ve dayanıksız yerlere kurmaktan kaçınınız. Böyle yerler fotokopi makinesinin düşmesine veya devrilmesine neden olabilir. Böyle bir durum kişisel sakatlanmalara sebep olabilir veya fotokopi makinesine hasar verebilir.

Toz, kir ve nemli yerlere kurmayınız. Toz ve kir bakım kablosu üzerine yoğunlaşırsa elektrik şoku veya yangın tehlikesine karşı fişi temizleyin.

Radyatör, ısıtıcı veya diğer ısı kaynakları yanındaki yerlerden veya yangın tehlikesini önlemek için tutuşabilir maddelerden uzak tutunuz.

Fotokopi makinesini serin tutmak, bakım ve parça değişimine kolaylık sağlamak için erişim boşluklarını bırakınız.

Olumsuz çevresel koşullar fotokopi makinesinin verimliliğini ve güvenli kullanımını etkileyebilir. Klima bulunan bir odaya yerleştiriniz.(Önerilen oda ısısı : Yaklaşık 20C, nemlilik : %65 RH) ve bulunacağı yeri kararlaştırırken aşağıda belirtilen hususların olmamasına dikkat ediniz.

•             Pencere yakınına veya doğrudan güneş ışığının düştüğü ,

•             Titreşim olan ,

•             Ciddi ısı değişikliği olan ,

•             Doğrudan sıcak veya soğuk hava akımına maruz kalacağı

•             Yetersiz havalandırılan yerlerden kaçınınız.

Belirtilen voltajdan başka gerilim kullanmayınız. Aynı prize başka bağlantı yapmayınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedenidir.

Akım kablosunu prize güvenli bir biçimde yerleştiriniz. Metal nesneler fişteki uçlarla temas etmesi halinde yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratabilir.

Kısa devre olması halinde yangın veya elektrik şoku tehlikesini önlemek için toprak bağlantısı olan prizle irtibatlandırınız. Topraklama olanağı yoksa servisinize başvurunuz.

Fotokopi makinesi ile ilgili olarak plastik torbaları çocuklardan uzak tutunuz. Plastik malzeme çocukların ağız veya burunlarını tıkayarak boğulmalarına neden olabilir.

Fotokopi makinesinin üzerine veya yakınına vazo, saksı gibi içinde su bulunduran kaplar veya metalik nesneleri bulundurmayınız. Böyle durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratırlar.

Fotokopi makinesinin içindeki parçalarda yüksek voltaj olması ve elektrik şoku tehlikesi yaratabileceğinden herhangi bir kapağını çıkarmayınız.

Akım kablosuna herhangi bir hasar vermeyiniz, onarmaya çalışmayınız. Kablo üzerine ağır nesneler koymayınız, çekmeyiniz, gereksiz yere kıvırmayınız veya zarar verebilecek uygulamalardan kaçınınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratır.

Yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedeniyle fotokopi makinesini veya onun parçalarını sökmeye onarmaya girişmeyiniz.

Fotokopi makinesi aşırı ısınır, duman çıkarır, kötü koku verir veya herhangi bir anormal durum meydana gelirse yangın veya elektrik şoku tehlikesi vardır. Açma kapama anahtarını hemen kapatınız OFF(0)fişi prizden çekiniz ve servisinize başvurunuz.

Zararlı olabilecek herhangi bir şey (ateş, su, diğer akışkanlar) fotokopi makinesi içine düşerse açma - kapama anahtarını hemen kapatınız OFF (0). Elektrik şoku yada yangın tehlikesini önlemek için fişi prizden çekiniz. Rüya Büro Makinaları Yetkili Satış ve Servis noktasına başvurunuz.

Elektrik şoku tehlikesi nedeniyle ıslak el ile fişi prize takmayınız veya çekmeyiniz.

Ana ve transfer koronasını temizlerken açma-kapama anahtarını kapatınız. OFF(0)

Dahili parçaların onarımı veya bakımı için daima Rüya Bür MakinalarıYetkili Servis noktasına başvurunuz.

Fişi prizden çıkarırken kablosundan çekmeyiniz. Eğer kablosundan çekilirse, teller kopabilir ve yangın veya elektrik şoku tehlikesi olur.(Akım kablosunu prizden çekerken daima fişini tutarak çekiniz.)

Fotokopi makinesini kımıldatırken daima akım kablosunu prizden çekiniz. Kabloya zarar gelirse yangın veya elektrik şoku tehlikesi vardır.

Fotokopi makinesi kısa bir süre kullanılmayacaksa (bir gece) açma-kapama anahtarını kapatınız OFF (0).

Fotokopi makinesinin kullanılmadığı uzun süre için ise (seyahat süresince) güvenlik amacıyla fişini prizden çekiniz.

Fotokopi makinesinin üzerine ağır nesneler koymayınız veya hasar vermeyiniz.

Kopyalama sırasında ön kapağı açmayınız, açma kapama anahtarını kapatmayınız veya fişini prizden çekmeyiniz.

Kopyalama sırasında bir miktar ozon açığı çıkacaktır, fakat bu miktar insan sağlığına her hangi bir olumsuz etki yaratmayacaktır. Ne var ki, yetersiz havalandırmanın olduğu ortamlarda çok miktarda yapılan uzun süreli kopyalama sırasında oluşan koku rahatsız edebilir. Kopyalarken uygun ortamın sağlanması için yeterli havalandırmanın olması önerilir.

Fotokopi makinesini kaldırırken veya yerini değiştirirken Rüya Büro Makinaları Yetkili Servis noktası başvurunuz. Bağlantılar gibi elektrikli parçalara veya baskılı devrelere dokunmayınız. Statik elektrik nedeniyle bozulabilirler.

Sarf malzemelerini çocuklardan ve bebeklerden uzak tutunuz.

Eğer toner elinize bulaşırsa sabun ve su ile yıkayınız. Toner gözünüze kaçarsa hemen su ile yıkayıp bir doktora başvurunuz. Çocuklar toneri yutarsa midelerindeki toner miktarını sulandırmak için bir kaç bardak su içiriniz ve en kısa zamanda doktora başvurunuz.

Tehlikeli kıvılcımlara neden olabileceğinden toneri çöp fırınında veya benzeri bir ateşte yakmaya kalkışmayınız.

Sarf malzemesini kullanırken kutusu veya kabının üzerinde yazılı güvenlik talimatlarını okuyunuz.

Sarf malzemeleri karanlık ve serin bir ortamda saklayınız.

Fotokopi makinesi uzun bir süre kullanılmayacaksa kağıdı kasetten alıp orijinal ambalajı içinekoyunuz ve ambalajını kapatınız.

Okunma 498 kez Son Düzenlenme Çarşamba, 17 May 2017 13:06

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 255 25 90
    Cep : +90 506 480 98 99